ЩО ВДЯГАТИ НА СПІВБЕСІДУ?

Отже, попереду важлива подія в житті – інветр’ю на роботу мрії. Ти вивчив всю інформацію про майбутню компанію, спробував зрозуміти їхні цінності, принципи роботу. Не варто згадувати про те, що ти детально вивчив опис позиції і перелік задач, з якими доведеться справлятись, зайнявши бажану позицію. Крім того, ти згадав чи вивчив той матеріал, який знадобиться на новому місці роботи, але який ти не використовував раніше.

Але запам’ятай – перед тим, як ти почнеш говорити, про тебе вже буде складено перше враження. А перше враження – це вже половина успіху. Чи варто для гарантії успіху приходити у смокінгу? Звичайно ні. Але є деякі нескладні правила, які ніколи не будуть зайвими.

Перш за все, вибирай стиль, який відповідає позиції, на яку ти влаштовуєшся. Простий діловий костюм буде, як правило, найкращим вибором. Темно-синій, темно- чи просто сірий костюм, 2 ґудзики, без принтів. Чорний костюм буде виглядати занадто формальним для співбесіди. Костюми на 2 ґудзиках є сучасним професійним стандартом.

Вдягай максимально комфортний костюм, адже інтерв’ю і так досить непростий процес. Але, костюм має гарно сидіти. Вигляд мов підліток у своєму першому костюмі явно не додасть тобі балів.

Туфлі мають виглядати чистими і, звичайно, цілими. Враховуючи велику кількість сучасних засобів для поліровки взуття, протерти туфлі безпосередньо перед співбесідою буде зовсім не складно. Крім того, колір взуття має відповідати кольору поясу. Традиційна пара oxford’ів чи double-monks будуть виглядати чудово.

Сорочку бажано вибрати нейтральних кольорів, бажано білу чи блакитну. І звичайно – елегантна класична краватка, яка буде заявляти про твій професіоналізм, але не кричатиме нічого зайвого. Якщо ти відчуваєш себе досить впевнено – нагрудний платок буде непоганим завершальним елементом.

В усіх елементах свого образу для співбесіди намагайся уникати кричущих кольорів. Вони можуть просто відволікти співрозмовника.

Шкарпетки повинні відповідати твоєму стилю і правилам вибору шкарпеток, які ми озвучували раніше:
– шкарпетки повинні відповідати тону твоїх брюк, а не туфель;
– шкарпетки повинні бути достатньої довжини.


Хоча ніхто не заперечуватиме, якщо ти захочеш додати трохи барв і вибрати кольорові шкарпетки. Але тут ДУЖЕ важливо дотримуватись двох правил:
– шкарпетки повинні поєднуватись з рештою твого образу;
– це повинні бути бізнес-шкарпетки – тобто жодних мавпочок, пальм, велосипедів і т.п.

Твій одяг повинен бути чистим, випрасуваним і свіжим. Віддати костюм у хімчистку перед важливим інтерв’ю може бути гарним рішенням.

Також на інтерв’ю варто віддати перевагу класичній акуратній зачісці. І обов’язково свіжій.

Борода – будь-ласка, якщо вона доглянута. В іншому випадку – позбудься і дочекайся чергової відпустки, щоб відростити нову. І, звичайно, не треба пірсингу на обличчі.

Вибір дезодоранту, засобу після бриття та іншим парфумованих засобів має відбуватись за тими самими правилами, що і вибір одягу – він повинен говорити про тебе, а не кричати. Парфуми не повинні заповнити офіс.

На завершення – мінімалістичний годинник. Якщо ти не влаштовуєшся на позицію з літерою C (CEO, CFO, CIO і т.д) – це не повинен бути годинник, який говорить, що в тебе багаті батьки.

Удачі на інтерв’ю. Пам’ятай: перше враження – половина успіху. Але є ще половина, яка полягає у підготовці. Крім того, твоя задача не просто потрапити у компанію, але й успішно в ній працювати і розвиватись. А це вже дорога із двостороннім рухом – існують ситуації, коли культура компанії, стиль роботи можуть просто не підійти тобі. Тому використай співбесіду не лише для того, щоб показати себе з найкращого боку і продемонструвати роботодавцю, що ти саме той, хто їм потрібен. Використай цей дорогоцінний час для того, щоб зрозуміти, чи підходить ця компанія тобі. Розпитай про стиль управління, культуру і цінності компанії. Завжди проси співбесідника навести реальні приклади (хоча буть обережним з цим на останніх етапах співбесід, з директором або власником бізнесу). Можливо компанія мрії не підійде тобі, і це лише завдасть моральної шкоди, призведе до втрати часу і непотрібних кар’єрних рухів.

#бізнесшкарпетки #передплатанашкарпетки #enjoywork

Бета-версія оновленого магазину. Можливі невеликі обмеження в роботі. Відхилити